Współpraca z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi bywa dużym problemem, dlatego lekarze, pielęgniarki, rejestratorki, pracownicy pomocy społecznej i farmaceuci z naszego regionu biorą udział w specjalnych bezpłatnych szkoleniach.

Autorski program warsztatów "Kontakt w leczeniu" opracowali specjaliści ze Szpitala Babińskiego w Krakowie. Obejmują one naukę zachowań w sytuacjach codziennych, najczęściej występujących i takich, które zazwyczaj sprawiają personelowi największy problem. To na przykład rozwiązywanie konfliktów oraz radzenie sobie z zachowaniami agresywnymi.

Grupy ćwiczeniowe są niewielkie, dlatego każdy uczestnik może różne sytuacje przećwiczyć indywidualnie. Nauka obejmuje także rozpoznawanie niepokojących zachowań u pacjentów, którzy jeszcze nie są zdiagnozowani - albo nie zgłaszają się jako osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Na Podkarpaciu ze szkoleń mogą skorzystać między innymi pracownicy ośrodków zdrowia i placówek opiekuńczych z Rzeszowa, Przemyśla, Dębicy, Tarnobrzegu, Sanoka i Krosna. Szczegóły można znaleźć na stronie: www.kontaktwleczeniu.pl.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj