O. Dobromir Jasztal: Wielka Sobota to dzień oświecenia
fot. Anna Kutrzeba

 Wielka Sobota to dzień oświecenia, niezmiernie ważny dla chrześcijan - mówił w Polskim Radiu Rzeszów wikariusz Kustodii Ziemi Świętej z Jerozolimie, franciszkanin ojciec Dobromir Jasztal.

Tu wszystko się zaczęło, mówił o Jerozolimie nasz gość i jak dodał, tam też jest jedyny, symboliczny świadek zmartwychwstania - pusty grób Jezusa. Jak podkreślił ojciec Jasztal w czasie Wielkanocy każdy wierzący powinien zwrócić się w kierunku Ziemi Świętej. Bez zrozumienia wydarzeń jakie miały tam miejsce, odniesienia do tajemnicy zmartwychwstania nasza wiara będzie tylko obrzędem bez większego pożytku dla życia duchowego - podkreślił gość Radia Rzeszów.

Kustodia Ziemi Świętej powołana została przez świętego Franciszka by opiekować się miejscami kultu, miejscowymi chrześcijanami i pielgrzymami. Dzisiaj służą w niej bracia z wszystkich 47 prowincji zakonu, Kustodia nie tylko zajmuje się sanktuariami i świątyniami oraz opieką nad tysiącami pielgrzymów. Dba też o miejscowe wspólnoty, prowadzi szkoły i zapewnia mieszkania dla kilkuset gorzej sytuowanych chrześcijańskich rodzin.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj