Prof. Kłak - z WSPiA do Trybunału Stanu
Fot. Archiwum

Zgłoszony przez klub PiS profesor Czesław Kłak z Rzeszowa został wybrany przez Sejm na sędziego Trybunału Stanu. Wybór nowego sędziego Trybunału był konieczny na miejsce Jarosława Wyrembaka wybranego w styczniu do Trybunału Konstytucyjnego.

Czesław Kłak ma 37 lat. Jest specjalistą w dziedzinach prawa karnego, postępowania karnego, kryminalistyki, kryminologii, ochrony praw człowieka i prawnych aspektów bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest autorem ponad 140 publikacji naukowych; prowadzi działalność ekspercką; jest autorem licznych opinii prawnych, w tym sporządzonych na zlecenie resortu sprawiedliwości, a także Biura Analiz Sejmowych.

Obecnie profesor Kłak pełni funkcję Dziekana - Dyrektora Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa oraz kierownika Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Kryminalistyki i Kryminologii w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. 

 

za PAP

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2019
  Uroczystości w 156 rocznicę Powstania Styczniowego
  Uroczystości w 156 rocznicę Powstania Styczniowego
  W Jarosławiu dziś (wtorek 22.01) uroczystości w 156 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. O  godz. 11.00 przy kaplicy na Starym Cmentarzu,...
 • 21 Sty, 2019
  W czwartek koncert Serca Sercom
  W czwartek koncert Serca Sercom
                Trwają próby  do 12  koncertu charytatywnego Serca Sercom w Rzeszowie.  Dochód zostanie przekazany...
 • 21 Sty, 2019
  Rowerzystka potrącona przez samochód
  Rowerzystka potrącona przez samochód
  Potrącenie rowerzystki na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Przed pasami zatrzymał się samochód dostawczy....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj