Zarzut wyłudzenia unijnych dotacji na podstawie nierzetelnych dokumentów - postawiła prokuratura Okręgowa w Rzeszowie 7 osobom zatrzymanym wczoraj przez rzeszowską delegaturę CBA.

Wśród zatrzymanych są właściciele gospodarstwa rolnego, właściciele biura które dokonywało obsługi formalnej przedsiębiorców oraz tzw. "słupy", na które były wypłacane płatności do ziemi”. 

Przestępczy proceder polegał na podziale części dużego obszaru gruntów gospodarstwa na mniejsze działki, które miały fikcyjnie należeć do podstawionych ludzi. Dotacje przysługiwały wtedy na każde z oddzielnych gospodarstw i w sumie dawało to znacznie większą kwotę. Wysokość wyłudzonych dotacji oszacowano na 9 mln zł, ale kwota ta może być większa. 

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Rzeszów rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Edyta Lenart, podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw i odmówili składania wyjaśnień. "Trwa analiza zebranego materiału dowodowego i dziś zostanie podjęta decyzja co do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych" - dodała rzecznik.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj