Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł wyrok w sprawie grupy przestępczej, która nielegalnie produkowała i sprzedawała papierosy. Jej członkami byli Polacy i Ukraińcy.         

Sąd skazał 11 osób na rok pozbawienia wolności i kary grzywny. Dodatkowo zasądzono od oskarżonych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego producenta tytoniu w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych i orzeczono przepadek korzyści majątkowych uzyskanych z przestępstwa. Jednemu z mężczyzn sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary. Zarzuty wobec oskarżonych dotyczyły przestępstw skarbowych związanych z nielegalnym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych oraz podrabiania znaków towarowych. Do odrębnego rozpoznania sąd wyłączył sprawę dwóch mężczyzn oskarżonych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Zlikwidowana przez CBŚP w 2017 roku nielegalna wytwórnia papierosów w Wydrzy koło Tarnobrzega była jedną z największych w kraju. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oszacowano na prawie 2,5 miliona złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj