Dwie Bieszczadzkie Drogi Krzyżowe
Fot. Archiwum

Tegoroczna Bieszczadzka Droga Krzyżowa odbędzie się w dwóch terminach. Informację o tym zamieścił na swojej stronie Bieszczadzki Park Narodowy.

Pierwsze wyjście zaplanowano 24 marca w sobotę przed Niedzielą Palmową. Wydarzenie będzie miało charakter religijny i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele w Ustrzykach Górnych o godz. 9.00. Wierni przejdą trasą Wołosate-Przełęcz Bukowska, wzdłuż ustawionych tam stacji.

Kolejna Droga Krzyżowa odbędzie się tradycyjnie w Wielki Piątek. Bieszczadzki Park Narodowy ponownie  udostępni trasę Wołosate - Przełęcz Bukowska oraz szlak - Wetlina - Stare Sioło - Przełęcz Orłowicza - Smerek - Kalnica. Tego dnia będzie obowiązywał bowiem ruch jednokierunkowy.

To już kolejny rok jak dyrekcja Parku zamknęła szlak z Wołosatego na Tarnicę, gdzie od 1982 roku organizowane były wielkopiątkowe pielgrzymki. Niestety rzesze wiernych niszczyły szlak i dyrekcja w obawie o bieszczadzką przyrodę zabroniła organizowania wejść w tym dniu. Jej zdaniem sytuacja na szlaku nie poprawi się na tyle, by móc zezwolić na bezpieczne przemieszczanie się większych grup pielgrzymów.

W porozumieniu z osobami zaangażowanym w duszpasterstwo turystyczne, szczególnie zachęca do skorzystania z Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej w dniu 24 marca. Wszystkie wydarzenia zabezpieczać będzie Oddział Bieszczadzki Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a najlepszą trasą pod względem transportu osób potrzebujących pomocy jest trasa Wołosate - Przełęcz Bukowska.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj