Wykonawca przebudowy rzeszowskiego dworca PKP wybrany
fot. Archiwum

Prawie 252 milionów złotych ma kosztować modernizacja stacji kolejowej Rzeszów Główny. Polskie Linie Kolejowe uznały za najkorzystniejszą w przetargu ofertę złożoną przez konsorcjum firm Track Tec Construction, Intop Warszawa i Infrakol. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku i zakończyć się w 2021.           

Stacja Rzeszów Główny zyska trzy wyższe i funkcjonalne perony, wiaty z poczekalniami, windy i ruchome schody. Wybudowane zostanie też nowe przejście podziemne łączące Plac Dworcowy z ulicą Kochanowskiego. Planowana jest wymiana torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem, a także modernizacja trzech obiektów inżynieryjnych i przejazdu kolejowo-drogowego.

Ponadto wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni z dwoma peronami w rejonie wiaduktu nad aleją Wyzwolenia. Ważna dla kierowców będzie realizowana wspólnie z miastem przebudowa wiaduktu nad ulicą Batorego. Poszerzenie obiektu znacznie usprawni ruch drogowy.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Burek Burek 09 Mar, 2018

    Dziwic sie ze kazdy opuszcza to miasto..... miasteczko.....

  • Miki Miki 09 Mar, 2018

    Czyli z centrum komunikacyjnego nici? PKS dalej bedzie straszył obok a na busy itp dalej trzeba bedzie biegać po całym Rzeszowie? Blagam niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj