Kierowca skazany na 6 lat, pasażer na 2,5 roku
fot. archiwum

Prawomocny jest już wyrok w sprawie wypadku, w którym w 2016 roku w Jarocinie zginęła młoda kobieta. Obaj oskarżeni mężczyźni zostali skazani na kary więzienia: kierowca na 6 lat, a jego kolega na 2,5 roku. Kierujący autem ma też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał orzeczenie sądu I instancji. Jedyna zmiana to zasądzenie od kierowcy nawiązki w wysokości po 50 tysięcy złotych na rzecz rodziców 19-latki, która zginęła w wypadku.

Jak ustalono w śledztwie we wrześniu 2016 roku w Jarocinie 18-letni wówczas Patryk M. prowadząc auto po pijanemu, bez uprawnień i z nadmierną prędkością uderzył w betonowy słup. Drugi z mężczyzn,17-letni Błażej S. podpalił samochód, żeby zatrzeć ślady. Ranną koleżankę przenieśli do rowu i tam zostawili. 19-latka zmarła.

Kierowcę oskarżono o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy poszkodowanej pasażerce. Drugiemu z mężczyzn również zarzucono nie udzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj