"Bezkrólewie" w Tarnobrzegu przyczyną kolejnych problemów
fot. Wanda Piasek

W najbliższy wtorek, 13 marca, Sąd Okręgowy w Warszawie rozpozna zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy – Śródmieścia w sprawie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy prezydenta Tarnobrzega. - poinformowała nas Sekcja Prasowa warszawskiej "okręgówki".

Taki środek zapobiegawczy zastosowany został wobec Grzegorza K. w związku z przedstawieniem mu zarzutu korupcji.

Od wtorkowej decyzji sądu, zdaniem przewodniczącego tarnobrzeskiej Rady Miasta Dariusza Bożka, zależeć będzie kiedy w Tarnobrzegu zostanie ustanowiony zarządca komisaryczny. Jednak żadne przepisy nie regulują kwestii terminu w jakim premier rządu zobligowany byłby do powołania komisarza.

Tymczasem w mieście nawarstwiają się poważne problemy ponieważ prezydent nie miał zastępcy i nikt nie został upoważniony do podpisywania się w jego imieniu. Najpilniejszym problemem są zobowiązania finansowe miasta, które od końca lutego wzrosły już do 13 mln. zł. Chodzi głównie o wypłaty wynagrodzeń za pracę w tamtejszych jednostkach budżetowych, zasiłków i świadczeń w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz obciążeń z tytułu piętrzących się faktur.

Radio Rzeszów oczekuje na odpowiedź z kancelarii premiera, kiedy podejmie on decyzję w sprawie powołania osoby, która przejmie obowiązki prezydenta Tarnobrzega.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj