W końcu będzie można jeździć obwodnicą Sanoka
fot. archiwum

Przed południem włączona do ruchu zostanie obwodnica Sanoka. To jeszcze nie koniec wartej ok. 200 mln zł inwestycji ale drogowcy uzyskali zezwolenie nadzoru budowlanego na "puszczenie" ruchu - uroczystość odbędzie się z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

7-kilometrowa obwodnica omija Sanok od południa - zaczyna się na skrzyżowaniu dróg z Rzeszowa i Krosna, a kończy na wyjeździe w stronę Leska. Budowa w górzystym terenie wymagała konstruowania licznych mostów, przepustów i głębokich wykopów, Droga miała być gotowa w maju ub. roku ale najpierw przedłużyły się badania archeologiczne, a później prace opóźniły skały w jednym z głębokich wykopów.

Wcześniej bo o 9:00 - także z udziałem ministra infrastruktury - odbędzie się oficjalne przekazanie do użytku obwodnicy Strzyżowa. Zaczyna się w Żarnowej a kończy w Dobrzechowie. Tę drogę udostępniono kierowcom przed świętami - a dziś inwestycja się kończy. 6-kilometrowa obwodnica także wymagała skomplikowanych prac inżynierskich. Zbudowano m.in. 6 mostów (w tym 3 przez Wisłok) oraz 5 wiaduktów. To największa taka inwestycja samorządu województwa - kosztowała 114 mln zł - głównie z funduszy unijnych.

Przejazd obwodnicą Sanoka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj