Już za dwa dni inauguracja 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na Podkarpaciu
Fot. B. Wisz

Już tylko dwa dni pozostały do inauguracji 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, która po 5 latach znów wraca na Podkarpacie. W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o szczegółach.

OOM w sportach zimowych to jednocześnie mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Rywalizację zaplanowano w 12 konkurencjach. Lokalizację niektórych dyscyplin przewidziano także w Małopolsce, a to z uwagi na odpowiednią infrastrukturę.

I tak w Sanoku odbędą się zmagania w łyżwiarstwie szybkim (na torze długim i krótkim), łyżwiarstwie figurowym oraz hokeju na lodzie. Narciarstwo alpejskie i snowbord zaplanowano w Ustrzykach Dolnych, a klasyczne w Ustianowej.

Co ciekawe koszykówka pań i panów również jest częścią zimowej olimpiady i odbędzie się odpowiednio w Stalowej Woli i w Łańcucie. Pozostałe dyscypliny jak biathlon, curling saneczkarstwo, skoki narciarskie i kombinacja norweska to już w Kościelisku, Krynicy oraz Zakopanem.

Oficjalne otwarcie OOM zaplanowano na 7 lutego na godz. 17:00 w Arenie Sanok. A we czwartek inauguracja zawodów i wyścigi panczenistów na torze długim w Sanoku.

Ogółem w zmaganiach wystartuje około 1400 uczestników z 15 województw. Oby tylko dopisała zimowa aura. Na poprzedniej olimpiadzie przed rokiem młodzi reprezentanci naszego województwa zajęli w klasyfikacji medalowej 9 miejsce - zdobyli 1 złoty, 10 srebrnych i 3 brązowe medale.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj