Od 1 lutego województwo podkarpackie stanie się polską stolicą sportów zimowych. Wszystko za sprawą XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Potrwa 36 dni, zagości w siedmiu miastach, obejmie 13 dyscyplin, a wystartuje ponad 1100 najlepszych zawodników z całej Polski.

Głównymi organizatorami OOM są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Federacja Sportu.

W zawodach rywalizuje młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. To m.in. łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie, biegi i skoki narciarskie, ale także snowbord czy koszykówka.

Pierwsza olimpiada w sportach zimowych na terenie województwa podkarpackiego odbyła się w 2005 roku. Tegoroczna edycja jest już czwartą, która gościć będzie w naszym regionie. Areny, na których walczyć będą młodzi sportowcy znajdują się w Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Stalowej Woli i Łańcucie oraz poza woj. podkarpackim w Zakopanem, Krynicy-Zdroju i Kościelisku. Oficjalna Ceremonia Otwarcia XXIV OOM w sportach zimowych odbędzie się w dniu 7 lutego w Sanoku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj