Zamieszanie wokół posady trenera piłkarzy Apklan Resovii
Fot. archiwum

Trwa zamieszanie wokół posady pierwszego trenera piłkarzy Apklan Resovii. Wczoraj zarząd pierwszoligowca zwolnił z tej funkcji Szymona Grabowskiego, a już dziś trening z zespołem poprowadził nowy trener – Jacek Trzeciak.

Z taką decyzją nie zgadzają się jednak kibice „pasiaków”. Podczas czwartkowego treningu około stu najzagorzalszych fanów Resovii stawiła się w siedzibie klubu i rozmawiała m.in. z prezesem Janem Bieńkowskim, wyrażając swoje niezadowolenie.

Owocem rozmów jest ultimatum dla Szymona Grabowskiego, któremu zaproponowano poprowadzenie Resovii w sześciu najbliższych meczach Fortuna 1 ligi. Jeśli rzeszowski zespół zdobędzie w tym czasie przynajmniej 6 punktów, Grabowski utrzyma posadę.

Jednocześnie prezes Bieńkowski poinformował, że umowa z nowym szkoleniowcem – Jackiem Trzeciakiem nie została jeszcze podpisana. Decyzje mają zapaść w piątek.

Szymon Grabowski pracował w klubie od czerwca 2017. Był autorem dwóch awansów – do 2 ligi w sezonie 2017/18 i do Fortuna 1 Ligi w ubiegłym sezonie. W 2020 roku Apklan Resovia na 23 mecze wygrała trzy, zanotowała 10 remisów i 10 porażek. Aktualnie po 6 kolejkach sezonu zaplecza ekstraklasy „pasiaki” mają na swoim koncie 3 punkty i plasują się na 15 miejscu w tabeli. Gorsze na tym etapie rozgrywek są tylko 16 GKS Bełchatów, 17 GKS Jastrzębie i zamykająca tabele Sandecja Nowy Sącz.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj