Piłkarze Stali Stalowa Wola oficjalnie w nadchodzącym sezonie będą rywalizować na poziomie 3. ligi - taką decyzję podjęła dziś komisja ds. nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy; Stal w minionych rozgrywkach 2. ligi zajęła 15. miejsce w tabeli. Utrzymanie dawało miejsce 14., do którego "Stalówce" zabrakło jednego punktu.

Kontrowersje sprawia temat Pogoni Siedlce, której siedmiu piłkarzy w trakcie sezonu zostało zdyskwalifikowanych za stosowanie niedozwolonego wspomagania farmakologicznego w postaci infuzji dożylnych. Klub został ukarany odjęciem 6 punktów, ale... kara nie została zastosowana w tym sezonie, lecz w przyszłym. Odjęcie sześciu "oczek" spowodowałoby, że Stal utrzymałaby się kosztem Pogoni na poziomie centralnym.

Przypomnijmy sezon 3. ligi już ruszył, a klub ze Stalowej Woli dopiero we wtorek rozpocznie budowę kadry.

Nowy terminarz trzecioligowych rozgrywek poznamy najprawdopodobniej w tym tygodniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Observator 04 Sie, 2020

    Jest to wyraźnie tendencyjna decyzja PZPN. Jeśli Pogoń Siedlce dopuściła się tak drastycznego zbiorowego przestępstwa w tym sezonie, to dlaczego kara nie dotyczy tego właśnie sezonu, w którym to piłkarze grali na haju.Co tu mogło zadecydować, chyba nie bliższa odległość Siedlce- Warszawa, albo antyprezydencki i antynarodowy Boniek.? Sprawą powinno zająć się CBŚ!!!

  • To niesprawiedliwe 03 Sie, 2020

    Nie wszystko stracone. Trzeba interweniować w ministerstwie. Dlaczego Stalówka powinna grać w II lidze: 1. Awans Hutnika i Motoru do II ligi - jeśli tu PZPN nagiął przepisy, to dlaczego odrzuca wniosek Stalówki? 2. Afera dopingowa w Pogoni Siedlce - jeśli orzeczenie organu nadzorującego uprawomocniło się w trakcie poprzedniego sezonu, to PZPN złamał przepisy, które sam ustanowił, bo "Kara pozbawienia klubu od 1 do 30 punktów w rozgrywkach ligowych następuje w sezonie rozgrywkowym, w którym uprawomocniło się orzeczenie organu dyscyplinarnego, a jeżeli uprawomocnienie to nastąpiło pomiędzy sezonami rozgrywkowymi – w najbliższym sezonie rozgrywkowym." 3. Graliśmy większość meczów nie na swoim boisku. 4. Korupcja w Cracovii - według krytyków kara była za mała. 5. Przyszłoroczna organizacja Ekstraklasy - za rok ex trzeba uzupełnić dodatkowymi drużynami, więc z II ligi spadną tylko trzy kluby, a mogłyby cztery 6. Oszczędności w terminarzu - jeśli w kilku ligach jest nieparzysta liczba zespołów, to potrzeba więcej kolejek, a to generuje wyższe koszty 7. Większe wpływy z biletów - ludzie w mieście odwrócą się od PZPN-u i nie będą chodzić na mecze mimo tańszych biletów 8. Tydzień spoczynku w różnych porach roku - jedna drużyna w kolejce pauzuje, ale dlaczego jedna drużyna ma wolne w lecie, inna w jesieni? To niesprawiedliwe. Jeśli PZPN pozostawi Stalówkę w III lidze, to zbojkotujmy wszystkie mecze. Niech ministerstwo i sponsorzy odetną kurek z pieniędzmi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj