Złoci seniorzy Kolpinga Frac Jarosław
fot. B. Wisz

Tenisiści stołowi Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Frac Jarosław otrzymali dziś złote medale za drugi w historii klubu tytuł drużynowych mistrzów Polski seniorów. Uroczysta dekoracja z udziałem władz województwa podkarpackiego, miasta i powiatu jarosławskiego odbyła się w jednym z miejscowych hoteli.

Trener - menedżer najlepszej drużyny w Polsce Kamil Dziukiewicz podkreślił, że mimo przerwanego przez pandemię sezonu; jego zespół zasłużył na złoty medal. Zajmował przed wstrzymaniem rozgrywek I miejsce w tabeli Lotto Superligi ze sporą przewagą nad pozostałymi rywalami.

Niebawem klub czekają zmiany organizacyjne. Dotychczasowy prezes ksiądz prałat Andrzej Surowiec przejmie zarządzanie szkoleniem dzieci i młodzieży . Nie będzie to rozstanie ale nieco inna forma współpracy - zapewnia ksiądz Surowiec.

Kamil Dziukiewicz zajmie się w całości organizacją klubu już w roli prezesa, pozostanie także trenerem zespołu . Kamil Dziukiewicz jest również dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Klub szkoli utalentowanych wychowanków. Anna Brzyska to aktualnie numer jeden europejskiego rankingu kadetek, Dawid Jadam - medalista mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej a Szymon Brud to czołowy kadet w kraju. Poprzednio Kolping Frac wywalczył złoty medal drużynowych mistrzostw Polski seniorów w sezonie 2017/2018 , w dorobku klubu są też cztery brązowe medale oraz dwa Puchary Polski.

Parafialny Klub Sportowy Kolping Jarosława działa od 1998 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj