Apklan Resovia i Stal Rzeszów z pozwoleniem na grę w I lidze, ale w Stalowej Woli
fot. archiwum

Oba nasze piłkarskie drugoligowe zespoły: Apklan Resovia i Stal Rzeszów otrzymały dziś zielone światło - co do potencjalnych występów w Fortuna I lidze - oczywiście w aspekcie formalnym.

Decyzją komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej oba kluby w przypadku awansu zostaną dopuszczone do rozgrywek zaplecza ekstraklasy ale z tzw. nadzorem infrastrukturalnym. Na dziś oznacza to możliwość rozgrywania meczów zarówno przez Resovię jak i Stal na stadionie miejskim, ale w Stalowej Woli. Obiekt ten spełnia bowiem wszystkie wymagane warunki. Ponadto kluby biorące udział w procesie licencyjnym na nowy sezon zostały objęte nadzorem finansowym. A zatem w najbliższych miesiącach czeka je szczegółowa kontrola i analiza sytuacji ekonomicznej.

Oba rzeszowskie zespoły w przypadku awansu chciałyby grać na własnych stadionach. Czy będzie to możliwe na stadionie miejskim w Rzeszowie? Na razie nie wiadomo. Warunkiem niezbędnym jest modernizacja oświetlenia oraz instalacja podgrzewanej murawy. Miasto zapowiedziało realizację tych inwestycji latem.

W najbliższą niedzielę piłkarskie derby Rzeszowa. Początek na stadionie Resovii o 13.10 Licencję na I ligowe występy bez problemów dostała PGE Stal Mielec.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj