Emanuele Zanini nowym trenerem siatkarzy Asseco Resovii
fot. assecoresovia.pl

Emanuele Zanini został nowym trenerem siatkarzy Asseco Resovii. Doświadczony Włoch największe sukcesy odnosił jako asystent Andrei Anatasiego w reprezentacji Włoch na przełomie XX i XXI wieku. Samodzielnie pracował już z wieloma klubami i drużynami narodowymi, między innymi dwukrotnie wygrywając ze Słowakami Ligę Europejską. Zanini już nie pierwszy raz trafił do Polski, bo dwa lata temu prowadził Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Pracę w klubie będzie łączył z rolą selekcjonera reprezentacji Chorwacji.

Emanuele Zanini zastąpił na stanowisku trenera rzeszowian zwolnionego niedawno Piotra Gruszkę. W ostatnich spotkaniach drużynę tymczasowo prowadził asystent Gruszki - Wojciech Serafin, który znajdzie się też w sztabie szkoleniowym Włocha. Asseco Resovii w tym sezonie idzie słabo - zajmuje dopiero dwunaste miejsce w tabeli ekstraklasy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

1 komentarz

  • Observator 11 Lut, 2020

    Kolejny sezon w Asseco Resovii z awaryjnym zaangażowaniem nowego trenera. Mówi się, trener nie gra, ale należy liczyć za jego sprawą na poprawę i uratowaniem przed całkowitą kompromitacją tak zasłużonego klubu i sponsorów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj