Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonały w czwartek u siebie węgierski zespół Budaorsi SC 3:1 w Lidze Mistrzyń. Był to ostatni mecz podopiecznych Zbigniewa Nęcka w fazie grupowej. Wygrały wszystkie spotkania w gr. C i awansowały do ćwierćfinału.

W pierwszym pojedynku liderka Enea Siarki Han Ying zdecydowanie wygrała z Marią Fazekas. W kolejnym, po wyrównanej rywalizacji, Elizabeta Samara uległa Serbce Surjan Szabinie w pięciu setach. Z kolei w trzecim pojedynku reprezentantka Siarki Wu Yue pokonała Mercedesz Nagyvaradi. O końcowym wyniku zadecydowało zwycięstwo Han Yinga w konfrontacji z Szabiną.   Czwartkowy mecz był dla tarnobrzeżanek ostatnim w tegorocznej fazie grupowej LM. Pozostałe drużyny czeka jeszcze jedna kolejka. Oprócz Enea Siarki awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału zapewniły sobie także TTC Berlin oraz austriacki zespół Linz AG Froschberg.  Natomiast z drugiego miejsca szanse na awans mają drużyna Natalii Partyki, czeski SKST Hodonin oraz dwie ekipy francuskie Metz TT i CP Lyssois Lille Metropole.

 Zawodniczki z Tarnobrzega są tegorocznymi triumfatorkami Ligi Mistrzyń. Rok wcześniej zajęły trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 były drugim zespołem w Europie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj