Grad medali rzeszowian w MŚ w fitness
fot. materiały prasowe

W miniony weekend w Kownie (Litwa) odbyły się XXI Mistrzostwa Świata w fitnessie gimnastycznym federacji WBBF-WFF.

Znów rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Bielca, zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli 3 złote i 3 srebrne medale.

Tradycyjnie nie zawiedli aktualni Mistrzowie Europy: Julia Sycz, Leon Radke oraz trio fitness w składzie Kinga Ożóg, Anastazja Bielec i Zuzanna Tomkowicz, którzy stanęli na najwyższym podium.

Srebrne medale wywalczyli: trio Julia Sycz, Zuzanna Jurasz i Magdalena Ziaja oraz– debiutujący w imprezie tej rangi – Amelia Traciak (była skoczkini do wody) i duet Ewa Żukowska i Maja Bieniek, które po zakończeniu kariery akrobatycznej z powodzeniem odnalazły się w fitnessie gimnastycznym.

To największe osiągnięcia w historii rzeszowskiego fitnessu gimnastycznego. Tylko w tym roku zawodnicy sekcji Fit Kids – PTG „Sokół” UR zdobyli 3 złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Świata, 3 złote medale Mistrzostw Europy i 14 medali w Mistrzostwach i Pucharach Polski. Można stwierdzić , że Rzeszów staje się fitnessową stolicą Polski.

14 grudnia ostatnia impreza fitness w kraju, współorganizowany przez PTG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego „XIV Dzień Sokoła” - Międzynarodowe Grand Prix Burmistrza m. Sandomierza, do którego to miasta zapraszamy wszystkich sympatyków fitnessu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj