Siatkarki chcą zwolnienia trenera J. Nawrockiego
fot. archiwum

Kadra reprezentacji Polski siatkarek domaga się zwolnienia pierwszego trenera reprezentacji – Jacka Nawrockiego. W oświadczeniu, wysłanym w czwartek do mediów, zawodniczki wymieniały swoje argumenty. Było wśród nich bagatelizowanie złego stanu zdrowia kadrowiczek, brak zainteresowania ze strony trenera postępami siatkarek poza sezonem reprezentacyjnym, błędy w prowadzeniu zespołu, czy dopuszczanie do niemoralnego zachowania jednego z członków sztabu szkoleniowego.

Środkowa bloku Developresu Sky Res Rzeszów - Zuzanna Efimienko-Młotkowska tłumaczy, w czym tkwi problem.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk zapewnia, że ze strony krajowej federacji jest wola zażegnania konfliktu. Jednocześnie podkreśla, że nie będzie nikogo zmuszał do występów w biało-czerwonych barwach.

Rzecznik siatkarskiej centrali, Janusz Uznański zaznacza jednak, że do osiągnięcia porozumienia jest potrzebna dobra wola obu stron.

Janusz Uznański

Jacek Nawrocki jest trenerem reprezentacji Polski siatkarek od 2015 roku. W tym czasie wywalczył z drużyną srebro Igrzysk Europejskich, czwarte miejsce w mistrzostwach Europy i piąte w finałach Ligi Narodów.
Od 7 do 12 stycznia w holenderskim Apeldoorn zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Weźmie w nim udział 8 zespołów, w tym reprezentacja Polski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj