Edward Kazimierski - „Zasłużonym dla Województwa Podkarpackiego”
fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

„Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” - taki tytuł przyznano byłemu prezesowi Stali Mielec -  Edwardowi Kazimierskiemu, podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.  Edward Kazimierski był prezesem klubu w latach 1968-84 czyli w okresie najważniejszych sukcesów w historii mielczan.

W latach 60-tych został kierownikiem sekcji bokserskiej Stali. . W 1967 roku został wiceprezesem ds. organizacyjnych. W praktyce oznaczało to, iż był głównym zarządzającym. To za jego czasów postawiono w klubie na konkretne dyscypliny, by  dać młodym większą szansę na sukcesy.  Edward Kazimierski postarał się o organizację ważnych imprez, jak mecze reprezentacji młodzieżowych czy piłkarski finał mistrzostw Polski juniorów. W 1969 roku w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski w boksie, wtedy jedno z większych wydarzeń.

W trakcie prezesury Edwarda Kazimierskiego postawiono szczególny nacisk na rozwój piłki nożnej. Zatrudniono jako trenera Andrzeja Gajewskiego, który w ciągu kilku lat poprowadził ten sam zespół od III ligi, przez awans do ekstraklasy, aż do mistrzostwa Polski w 1973 r. 

Gośćmi nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego  byli także uznani sportowcy, rodzina i przyjaciele Edwarda Kazimierskiego w tym piłkarze złotej drużyny Stali Mielec: Grzegorz Lato,  Jan Domarski, Witold Karaś, Włodzimierz Gąsior i Krzysztof Rześny

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj