Stal Mielec już przygotowuje się do sezonu
fot. http://stalmielec.com

Rozwój klubu i awans do ekstraklasy – to cele mieleckiej Stali na sezon 2019/2020. Stalowcy powrócili już do treningów. W czasie przygotowań zagrają sześć sparingów i wezmą udział w turnieju towarzyskim z okazji 80-lecia klubu. Rywale to zespoły z ekstraklasy, 1 i 2 ligi.

W klubie doszło do reorganizacji obsady trenerskiej. Bogusław Wyparło i Maciej Serafiński wzmacniają klubową Akademię, a trenerem bramkarzy będzie Grzegorz Żmija. Asystentem Artura Skowronka został Daniel Wojtasz, który przychodzi z Odry Opole

Na pierwszych zajęciach stawiło się trzech z czterech nowych piłkarzy Stali. Zabrakło tylko napastnika Josipa Barisica, który pojawi się w drugim tygodniu przygotowań ze względu na swój ślub. Mielecką defensywę wesprze Lukas Bielak. Przyszedł do Stali z ŁKS-u Łódź, gdzie zbierał pozytywne noty za grę na pozycji defensywnego pomocnika. Kolejnym defensorem, który może grać na środku i bokach tej formacji jest Wojciech Lisowski. Do Mielca przeniósł się z Katowic.

Z seniorami rozpoczęło przygotowania czterech podopiecznych Akademii. Obok napastnika Bartosza Bajorka to bramkarz Mateusz Dudek, obrońca Jan Kozłowski i pomocnik Adam Kramarz.Nowym młodzieżowcem w mieleckich barwach jest Paweł Olszewski, boczny obrońca wypożyczony z Jagiellonii Białystok. Ostatni sezon spędził w Suwałkach.

Pierwszy dzień zajęć zakończyło spotkanie drużyny i sztabu z zarządem Klubu oraz europosłem Tomaszem Porębą, który reprezentuje grupę dużych sponsorów PGE FKS Stali Mielec.

Pierwszy letni sparing PGE FKS Stal Mielec rozegra w sobotę 22 czerwca o 11:00 w Woli Chorzelowskiej z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy Rakowem Częstochowa. Zespół Rakowa będzie gospodarzem tego meczu. W Woli Chorzelowskiej przebywa na obozie przygotowawczym..

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj