NA ŻYWO

Oddech weź! Taki apel towarzyszy Wam i nam w tegorocznej wakacyjnej audycji Polskiego Radia Rzeszów. Wszystkim przyda się łyk wytchnienia w tym szczególnym czasie. Pokazujemy Wam miejsca warte odwiedzenia, a niekiedy zapomniane, ale też zaglądamy tam, gdzie radiowcy są od lat mile widziani i słyszani. Wszak to już 30 edycja! Zatem na antenie nie zabraknie wspomnień ludzi tworzących biwakową wspólnotę od 1991 roku. Wspomnienia łączymy dla Was z konkursami codziennymi i - specjalnymi miesięcznymi. Czekamy na Wasze zdjęcia, teksty, nagrane wypowiedzi na profilu fb Radia Biwak czy przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także - tradycyjnie listownie na adres naszej rozgłośni. Ale także czekamy na odpowiedzi, wspomnienia telefoniczne i pozdrowienia, również te nagrane na urządzeniach mobilnych. My na pewno jako wytrawni reporterzy terenowi jesteśmy mobilni. Więc spodziewajcie się nas w swojej okolicy. Jak również - posłuchajcie o wyjątkowych miejscach w naszym całym kraju, gdyż jednego dnia w tygodniu "W Polskę jedziemy". Kiedy indziej…

Czytaj więcej

Biwak z Radiem Lublin

Od roztaczających się pięknych widoków, czy od roztoczy żerujących na wiekowym, rozkładającym się drewnie? Skąd swoją nazwę bierze Roztocze, ta…

Czytaj więcej

Zobacz więcej

Abecadło w namiot wpadło...

...czyli Biwakowy Alfabet Zbyszka Dranki.

Prezes, główny badacz i nadspecjalista w nieformalnym jednoosobowym Instytucie Badań na Biwakologią Stosowaną, dziennikarz i niegdyś wieloletni szef Jasielskiego Domu Kultury - codziennie, około godziny 10:45 przedstawia swój subiektywny przegląd haseł związanych z Radiem Biwak - od A do Ż.

Czyta Przemysław Tejkowski.

Powieść Radia Biwak

Codziennie przed samym południem prezentujemy wyjątkowe dzieło wybitnego znawcy karpackiej przyrody, Mistrza Mowy Polskiej z 2014 roku - Edwarda Marszałka. Autor - po wnikliwej pracy badawczej i dziennikarskiej - osobiście prezentuje postać człowieka, który już dawno stał się synonimem Bieszczadów - Ludwika Pińczuka.

Książka Edwarda Marszałka - "Lutek co miał szałas na połoninie" wydawnictwa Ruthenus pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów - codziennie, około godziny 11:50 na antenie Radia Biwak.