Zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku, właśnie  powrócił na z nowym albumem! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem, pod koniec kwietnia wydały album "2020". Na wydawnictwo złożyło się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka.

Zawarte zostały także dwa bonusy - nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, "Dzieci" oraz "Człowiek z liściem".

Nie zabrakło charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Dotychczas ukazały się trzy utwory zapowiadające płytę – „Najwyższa pora”, „Ósmy trzeci” oraz „Podróżnicze sny”.

Ósmy trzeci” to nastrojowa ballada, z romantycznym tekstem i melodią autorstwa Kuby Sienkiewicza. „Najwyższa pora” to natomiast utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, obecny od kilkunastu tygodni na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia. Towarzyszy mu mocny w wymowie wideoklip w reżyserii Sławka Pietrzaka. Trzeci singiel promujący album – „Podróżnicze sny”, miał premierę w wielkanocny poniedziałek.

Tracklista:

1. najwyższa pora
2. exit
3. ludzie chcą wojny
4. realnie
5. ósmy trzeci
6. Pisia Gągolina
7. podróżnicze sny 2020
8. kryminał
9. anioł
10. cuda się dzieją
11. w każdym futerale
12. wolność jest straszna
13. dzieci 2020

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz” czy „Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – „Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 107 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj