Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas), Rafał Olewnicki (perkusja) – na granicy frontów, na granicy dźwięków.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 170 razy

3 komentarzy

 • Muza 08 Maj, 2020

  W ramach wspomnień: 9 maja 2018r. wydany został drugi klip Zespołu Mgły do utworu “Bałtyk”. Bałtyk z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów- notowanie r.- zajmując w pięknym stylu 1 miejsce.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Observator 06 Maj, 2020

  Album Zespołu Mgły pt.: „Samotna podróż do Arkadii” zawiera 13 utworów. Poz.1) „Tess”, poz.13) „Inaczej”. Jest tu 5 utworów publikowanych wcześniej jako single/klipy poprzedzające i 8 kompozycji dotąd niepublikowanych. Teksty piosenek zespołu Mgły autorstwa wokalistki Ewy Wyszyńskiej charakteryzuje niejednoznaczność, tęsknota za czymś nieznanym i tajemnicza, niekiedy baśniowa poetyka związana właśnie z fikcyjną krainą spokoju, ładu i sielankowej atmosfery- określaną jako ARKADIA. Album określić można jako alternatywny, melancholijny pop.

 • Barbara 06 Maj, 2020

  Jest to płyta pełna wspaniałych dźwięków, kapitalnych wokali i niesamowitych tekstów. Niespotykane na polskim rynku muzycznym, aby w debiutancki album był tak perfekcyjny. Fenomenalna zawartość w równie fenomenalnym opakowaniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj