Jan Serce to nie nowicjusz na muzycznej scenie. Muzycy związani z rockową nadzieją Straight Jack Cat oraz radosną Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, czyli Michał Zachariasz i Aleksander Czerkawski postanowili połączyć to, co najlepsze z dotychczasowych doświadczeń.

We wrześniu 2018 r. rozpoczęły się nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. W efekcie 3 października 2019 roku ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records.

Album to piosenkowa opowieść o sympatycznym, uczuciowym, choć nie zawsze przebojowym i zaradnym osobniku, borykającym się z poezją i prozą miłości. W swoim brzmieniu zespół łączą elektronikę i stylistykę lo-fi. Ich muzyka to letnie noce, złamane serca i historie o długich powrotach nad ranem.

Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu "Sofar Sounds", "H&M Loves Music" w Warszawie, „Art. Latrnas” w Krakowie i "Męskim Graniu 2019" w Żywcu.

Premierze płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego support na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 86 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj