Mortas to zespół trudny do sklasyfikowania. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej czy nawet poezji śpiewanej. Ich utwory wielokrotnie gościły na listach przebojów, z Listą Przebojów radiowej Trójki na czele, zaś w serwisach streamingowych odtworzono je juz kilkaset tysięcy razy. 6. marca do sklepów trafiła długo wyczekiwana debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Tu”. Najnowszym singlem, do którego powstał teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka, jest utwór „Przedostatni”

Mortas to trio założone przez Adama Mortasa, Michała Korpeckiego i Bartka Tarkowskiego. Zagościli na wielu ogólnopolskich festiwalach – do największych sukcesów można zaliczyć I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Lublinie, Grand Prix Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy czy I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Poetyckiej “Źródło wciąż bije”

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 115 razy

1 komentarz

  • Observator 20 Mar, 2020

    Członkowie zespołu Mortas (zał. w 2006r.- okres liceum) wydający debiutancki album pt. „Tu” pracują jednocześnie wg zawodów, a mianowicie: Adam Mortas (wokal)- aktor teatralny i filmowy, Bartłomiej Tarkowski (gitary- gitara akustyczna)- psycholog i muzykoterapeuta, Michał Korpecki (instrumenty klawiszowe)- lekarz psychiatra

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj