YLO Violin (Ilona Perz-Golka) jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Holandii.
Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty z zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, w której pracowała. Dzięki swej działalności koncertowej zwiedziła niemal cały świat.

W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami. W grudniu 2019 roku została wydana jej autorska płyta TIMELESS na której znalazły się własne kompozycje oraz utwory polskich kompozytorów jak Irek Dreger , Radosław Rozbicki , Piotr Opatowicz , którzy napisali muzykę dla YLO VIOLIN. Płyta TIMELES zostanie zgłoszona pod koniec 2020 roku do Nagrody Fryderyka.

W przyszłym roku już planuje kolejną płytę z muzyką filmową.
W 2020 roku usłyszymy YLO na największych scenach w kraju i za granicą w nowatorskim projekcie muzycznym „YLO Violin Symfonicznie”. Podczas koncertów skrzypaczka zagra utwory z autorskiej płyty „Timeless” – czyli muzykę nowoczesną na skrzypcach elektrycznych w aranżacji z Wielką Orkiestrą Symfoniczną.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 190 razy

1 komentarz

  • Tomasz 15 Mar, 2020

    Witam .Dziękuję Radiu Rzeszów za promowanie artystów .Z ciekawością słuchałem wywiadu z Panią Iloną .Słysząc pierwszy utwór z płyty Timeless wiedziałem ,że nie włączyłem radioodbiornika przypadkiem .Nowoczesna i klasyczna jednocześnie muzyka i polecam .
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj