ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to trzech muzyków znanej w kraju formacji Kabanos. Wieloletnie doświadczenie sceniczne, miłość do muzyki, wspólna pasja, przyjaźń oraz ciężka praca sprawiły, że artyści zagrali na największych festiwalach w Polsce. Jednym z wielu sukcesów jest Złoty Bączek Przystanku Woodstock, czyli nagroda publiczności za najlepszy koncert.

ERELES zaistniał w 2018 roku wydając swoją debiutancką płytę pt. "Krok Odwagi". Od tego czasu grupa zagrała już kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobywając pokaźną grupę fanów. ERELES zagrał wspólną trasę
koncertową z zespołem Kabanos, wystąpili również u boku m.in. Nocny Kochanek, Farben Lehre, Proletaryat czy Closterkeller. Zagrał też koncerty w ramach trasy Punky Reggae Live 2019.

W roku 2017 (maj-listopad) zespół zarejestrował, zmiksował i zmasterował swój materiał na debiutancką płytę w studio nagraniowym "Demontażownia" w Mysiadle, należącym do basisty grupy. Każdy z 15 utworów to osobna historia, jednak razem tworzy spójną całość. Panowie z ERELES wspólnie pracowali nad każdym numerem, od kompozycji po aranż. Muzyka, którą w lapidarnym skrócie można określić jako rock/grunge, została dodatkowo
wzbogacona dawką elektronicznych brzmień w tle. Teksty na płycie to szeroka obserwacja świata i człowieka, relacji międzyludzkich, nadziei oraz miłości, a wszystko to napisane pod wpływem emocji, prosto z serca i podane w języku polskim.

W lutym 2019 roku, najpopularniejsze pismo rockowe w Polsce Teraz Rock, wyróżniło zespół w rankingu Teraz Najlepsi 2018, w kategorii "Nadzieja Tu".

Twórczość zespołu można posłuchać na 129 portalach muzycznych (m.in. Spotify, Tidal) oraz na Youtube.

Skład zespołu:
Arkadiusz "Lodzia" Grochowski (śpiew, gitara)
Damian "Fons" Biernacki (bas)
Marcin "Dudzik" Dudzicki (perkusja)

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 175 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj