Kasia Kowalska, piosenkarka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka, która zadebiutowała albumem „Gemini” w 1994 roku.

Dziś artystka jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Podczas swojej 25-letniej kariery nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: „Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Prowadź mnie”, „Oto ja”, „Chcę znać swój grzech”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę.

W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kasia wydała nowy album, „AYA”, który otrzymał nominację do Fryderyka 2019.

Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla „Najlepszego polskiego artysty” MTV EMA 2001.

W tym roku z okazji jubileuszu 25-lecie pracy artystycznej odbyło się wiele wydarzeń, wśród których był wyjątkowy koncert MTV Unplugged, zarejestrowany w maju tego roku w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Artystce na scenie towarzyszyli znakomici goście: Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka.

Podczas koncertu Kasia Kowalska przypomniała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian.

Wydany z tej okazji krążek CD zawiera 14 utworów, a wersja cyfrowa 16.

Warto też dodać, że „MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych.

Pierwszy koncert „bez prądu” zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, z wśród najważniejszych artystów, zaproszonych do projektu znaleźli się m.in. Nirvana, Pearl Jam, Aerosmith, Elton John, Eric Clapton, Florence and the Machine czy Alicia Keys.

W tym roku do tego znakomitego grona dołączyła Kasia Kowalska…

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 149 razy

1 komentarz

  • Observator 05 Gru, 2019

    Kasia Kowalska wystąpiła z koncertem jako gość specjalny Rzeszów Breakout Days- 2019 w piątek 13 września 2019r. na rzeszowskiej miejskiej scenie. Był to piękny koncert w ramach świętowania 25-lecia jej pracy artystycznej. Można stwierdzić, że rozgrzała rzeszowski Rynek. Karierę rozpoczęła debiutancką płytą pt. "Gemini"- premiera r., stąd 25-letnia kariera artystyczna. Dorobek artystki to nagranie 10 albumów i wypromowanie wielu hitów.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj