Grają rocka na swój sposób, nie ulegając modom i trendom. Łączą melancholijne melodie ze sporadycznymi wybuchami polimetrycznej agresji. SubLunar to względnie młody zespół, powołany do życia w uroczym zakątku Podkarpacia pod koniec 2016 roku przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze.

Każdy wniósł do grupy część swoich artystycznych fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne. Pierwsze wydawnictwo zespołu, album ‘A Welcome Memory Loss’ zawiera 9 oryginalnych, niebanalnych i mocno gitarowych kompozycji. Teksty wszystkich utworów są w języku angielskim, a ich tematyka oscyluje wokół człowieka, jego udręk, radości i marzeń – z dużym polem do interpretacji przez słuchacza. Album został wyprodukowany i wydany przez zespół, co pozwoliło na pełną kontrolę nad finalnym efektem.

Wyjątkowa okładka została namalowana przez Bernadettę Dziubinski, artystkę mieszkającą i tworzącą w Wielkiej Brytanii. SubLunar tworzą: 

Łukasz Dumara – wokal i teksty
Michał Jabłoński – gitara
Marcin Pęczkowski – gitara
Jacek Książek – bas
Łukasz Wszołek – perkusja

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 217 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj