Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna Philosophia.

Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką, a przede wszystkim założyciel i frontman legendarnego zespołu Porter Band. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet. Ich wspólny album to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

Drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego Chaos Pełen Idei. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory.

Philosophia to spotkanie na muzycznym szczycie.

Skład zespołu Mazolewski / Porter uzupełniają znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja).

Tracklista płyty CD:

 1. BROKEN HEART SUTRA
 2. SIX FEET UNDER
 3. DON'T ASK ME QUESTIONS!
 4. STRANGERS
 5. LIFE STORY
 6. MELANCHOLIA
 7. BLACK DRESS
 8. ORANGE SUNSHINE
 9. NOTHING MAKES SENSE
 10. DRIVER
 11. 1- 2-3 AND …
 12. ALL ABOUT YOU
 13. SOUL MOUNTAIN
 14. PLACE OF NO RETURN
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 212 razy

1 komentarz

 • Observator 17 Cze, 2019

  Współpraca obu artystów praktycznie rozpoczęła się, kiedy to John Porter gościnnie wystąpił w utworze "Polish Girl" na solowej płycie Wojtka Mazolewskiego pt.: "Chaos pełen idei" z listopada 2016 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj