Arek Kłusowski powraca ze swoim długo wyczekiwanym debiutanckim albumem „Po tamtej stronie”. Materiał, który usłyszymy na płycie doskonale przedstawia wybitny warsztat wokalny, tekściarski a przede wszystkim wyrazistą osobowość artysty. W swoich piosenkach opowiada o miłości, wartościach, dylematach, barierach depresji i samotności.

Album „Po tamtej stronie” jest dla mnie niezwykle ważnym przeżyciem. To mój powrót na scenę z autorskim materiałem po dłużej przerwie. W utworach, które znalazły się na krążku zawarłem wszystkie istotne dla mnie kwestie, które zaprzątały mi głowę w ostatnich latach. Przede wszystkim są to historie o traumach, porażkach i upadkach, których doświadczyłem. Ta płyta to dla mnie pewnego rodzaju terapia, dzięki której stanąłem na nogi i niezwykle dojrzałem. Nigdy wcześniej tak szczerze i otwarcie nie mówiłem o swoim życiu. Cieszę się, że dopiero teraz mogę podzielić się ze słuchaczami swoją muzyką, ponieważ czuję się świadomym i dorosłym twórcą. W świecie nic nie dzieje się bez przyczyny – opowiada muzyk o swojej nowej płycie.

„Po tamtej stronie” to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush (zdobywca 3 Fryderyków), Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem czy Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx). Za mix i mastering albumu odpowiada znakomity Marcin Gajko ( współproducent płyty Moniki Brodki Granda, laureat 5 Fryderyków). Niespodzianką jest także udział Jacka Moore - syna brytyjskiego muzyka i wirtuoza gitary Gary’ego Moore’a, który napisał tekst i współtworzył muzykę do jednego z utworów. 

Album ukaże się już 22 marca 2019 roku nakładem Fonobo Label. Premierowy koncert Arka Kłusowskiego z nowym materiałem odbędzie się już w kwietniu, podczas poznańskiego festiwalu Spring Break.

Arek Kłusowski - Szukam (Official Video)

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 254 razy

1 komentarz

  • Muzyk 25 Kwi, 2019

    Arek Kłusowski, to zdolny i ambitny wokalista z Rzeszowa. Aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Zachwyca swoją oryginalną barwą głosu. Posiada już duże doświadczenie sceniczne oraz bardzo poważne podejście do tworzenia muzyki i wielu projektów muzycznej sceny. Jest laureatem kilku międzynarodowych festiwali takich jak, Eurosong i Calzoni del Mondo we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii. Jesienią 2013r. występował w trzeciej edycji The Voice of Poland, zajmując w finale eksponowane trzecie miejsce. „Po tamtej stronie” jest jego debiutanckim albumem.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj