Vangelis to król muzyki elektronicznej. Twórca "Chariots of Fire" i "Blade Runner" na swoim najnowszym albumie zatytułowanym "Nocturne - The Piano Album" prezentuje solowe wersje najpiękniejszych utworów swojej kariery oraz całkiem nowe kompozycje na fortepian solo.To wyjątkowa płyta do słuchania w Wielki Tydzień, pełna refleksji, nostalgii i pięknych tematów. Polecamy i życzymy powodzenia w naszych konkursach.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 194 razy

3 komentarzy

  • Observator 22 Kwi, 2019

    To jest jednak płyta ubiegłego tygodnia- Wielkiego tygodnia. Aktualnie jest następny już tydzień...

  • Muzyk 18 Kwi, 2019

    Vangelis- światowej sławy kompozytor stworzył trzy utwory będących częścią ścieżki dźwiękowej do wzruszającego filmu pt. „Świadectwo” akcentujących muzycznie początek i koniec opowieści o Wielkim i Świętym Janie Pawle II. Część środkowa ścieżki dźwiękowej filmu została wypełniona muzyką Roberta Jansona. W 2016r. wydana była płyta CD ze ścieżką dźwiękową do filmu zawierająca 12 utworów będących dziełem Vangelisa (3) i Roberta Jansona (9).

  • Observator 16 Kwi, 2019

    Vangelis- z pochodzenia Grek. Wielki twórca- kompozytor, muzyk, producent i aranżer o niezwykle bogatym dorobku we współpracy z innymi artystami, w tym w duetach oraz bogatych kompilacjach solowych. Posiada bogatą filmografią i opublikowane płyty z muzyką filmową. Nazwany ojcem chrzestnym muzyki elektronicznej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj