Dwa lata fani talentu Darii Zawiałow czekali na jej nowy album. Po świetnie przyjętym debiucie „A kysz” z 2017 roku, 8 marca ukazał się drugi album wokalistki,, zatytułowany „Helsinki”.

Daria to jedna z najciekawszych, młodych wokalistek indie-popowych ostatnich lat. W wieku siedmiu lat wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie zaśpiewała piosenkę „Rzeka” z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach dziecięcych i młodzieżowych.

W 2009 zwyciężyła w programie Szansa na sukces, dzięki czemu wzięła udział w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu[6], gdzie wykonała piosenkę „Era retuszera” Kasi Nosowskiej[8]. Dzięki udziałowi w Szansie na sukces dowiedziała się o przesłuchaniach do chórków Maryli Rodowicz. Ostatecznie wygrała castingi, a w chórkach artystki śpiewała przez kolejne dwa lata.

W 2011 wzięła udział w czwartym sezonie programu TVN Mam talent!, gdzie dotarła do półfinału. Wzięła też udział w trzeciej i czwartej edycji programu X Factor, w tej ostatniej dotarła do finałowej dwunastki.

Wreszcie, w 2016 roku ponownie wzięła udział w konkursie „Debiuty” w ramach LIII Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu z piosenką „Malinowy chruśniak”. Artystka zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia.
Jesienią 2016 ukazał się drugi singel Zawiałow – „Kundel bury”. Teledysk do utworu uzyskał ponad 5 mln wyświetleń na YouTube i spędził 27 tygodni na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

A 3 marca 2017 roku ukazał się debiutancki album studyjny zatytułowany „A kysz!” z jedenastoma utworami. Album zadebiutował na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W tym samym roku piosenkarka wystąpiła na dużej scenie Orange Warsaw Festival.

Dokładnie dwa lata po swoim udanym debiucie, w Dniu Kobiet Daria wydała swój nowy krążek.

Jak mówi sama artystka: „Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu - kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia".

Przy tworzeniu muzyki Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie „A kysz!”- współautorami utworów z płyty „Helsinki” są bowiem Michał Kush oraz Piotr Rubik.
W utworze „Hej, hej!” gościnnie pojawia się Bogdan Kondracki, producent m.in. dwóch pierwszych albumów Dawida Podsiadło. Muzycznie jest eklektycznie. „Helsinki” składają się z trzynastu piosenek. Jedną z nich, „Winter Is Coming”, Daria śpiewa po angielsku.

"Przy tworzeniu „Helsinek” bawiliśmy się elektroniką, ale nie do tego stopnia, by nagrać płytę elektroniczną. Chcieliśmy zachować mocne gitarowe i rockowe riffy, żywe bębny, klawisze… To album wydany dla kobiet. Oczywiście będzie mi bardzo miło, kiedy sięgną po niego też mężczyźni" - dodaje się Daria.

Nowej płycie towarzyszy nowa trasa koncertowa, która rozpoczęła się 15 marca w Toruniu. Potem na liście widnieje kilkanaście największych miast w Polsce. W Rzeszowie, w Klubie Pod Palmą Daria Zawiałow wystąpi 22 marca…

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 237 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj