Opolska grupa rockowa Sold My Soul powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem. Liderem zamieszania jest opolski gitarzysta Smok Smoczkiewicz, znany w tutejszym środowisku muzycznym  ze współpracy z kultowymi brytyjskimi muzykami w Londynie (m.in z gitarzystą grupy Carcass, Billem Steer'em... etc ), zanim powrócił do naszego miasta 7 lat temu by założyć Sold My Soul. 

Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 2014 roku na rok po wygraniu festiwalu im Ryśka Riedla w Chorzowie. Teraz zespół  w końcu zdecydował się wydać drugą płytę która  leżała  już gotowa prawie rok czasu.  Po zarejestrowaniu materiału  w kwietniu 2018  grupa ruszyła na swoja drugą klubową trasę do Hiszpanii gdzie zagrała 11 koncertów a potem  w przerwach pomiędzy pracą nad materiałami promocyjnymi do płyty  grupa grała kilka letnich imprez plenerowych oraz  jesienne koncerty klubowe w wybranych miastach oraz odświeżyła w nowej szacie swoją stronę internetową. 

Nowe wydawnictwo zespołu wydaje firma Soliton i jest zatytułowane "Beyond the darkness". (poza ciemnością). Płyta to niecałe 40 min spójnej klasyczno gitarowej rockowej jazdy w najlepszym stylu. Materiał zawiera 10 utworów. Dziewięć  z nich to oryginalne  kompozycje natomiast jeden z utworów to nagrany  z atomową energią  cover grupy Breakout z 1978 roku pt. "Oślepił mnie deszcz". Utwór ten w wersji Sold My Soul jest nieco bardziej drapieżny niż oryginał. 

Zapraszamy do słuchania audycji "W dobrym tonie" i wygrywania naszej płyty tygodnia. 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 390 razy

1 komentarz

  • Observator 14 Mar, 2019

    Formacja założona w grudniu 2011r. w Opolu przez gitarzystę Smoka Smoczkiewicza. W okresie dotychczasowej działalności zmieniał się skład zespołu, ale lider jest niezmienny. Grają muzykę w tradycji bluesa lat 60-tych oraz rocka i hard rocka lat 70-tych. Zespół zagrał na scenie Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych- "Bies Czad Blues r. o godz. 21.00 na terenie Siedliska Brzeźnik- Przysłup.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj