Zespół Blues Perspective Band powstał w 2013 roku i od razu podbił scenę podkarpacką wieloma udanymi występami. Ich muzyka oscyluje w okolicach bluesa, polskiego blues-rocka i jest mieszanką gitarowo-harmonijkowego grania o prawdziwie amerykańskim brzmieniu. Życiowe teksty i bluesowa harmonia stawiają zespół w opozycji do muzyki popularnej. Blues Perspective Band koncertuje na dużych scenach w całej Polsce. Mają za sobą między innymi występy w Rzeszowie, Lubaczowie, Przeworsku, Mielcu, Krośnie, Stalowej Woli, a także na 23 i 24 finale WOŚP.

Piosenki autorskie wypełniające większość repertuaru zespołu, są przeplatane interpretacjami utworów wielkich mistrzów jak Muddy Waters, B.B. King, Stevie Ray Vaughan, Tampa Red, Little Walter, Elmore James, Eric Clapton. Pomimo dużego składu zespół daje również mniejsze koncerty klubowe, które posiadają niepowtarzalny klimat i często zwieńczone są długim Jam Session.

Niekwestionowanym sukcesem zespołu jest to, że znaleźli się wśród finalistów prestiżowego festiwalu bluesowego Galicja w 2015 r., otrzymali wyróżnienie w finale Kraśnik Blues Meeting 2016 oraz ich utwór „Kiedy wrócą dawne dni” znalazł się u wielokrotnie na pierwszym miejscu Podkarpackiej Sceny Przebojów Radia Rzeszów.

Na debiutanckiej płycie zespołu znalazły się głównie autorskie piosenki wokalisty i lidera Marcina Iżeli. Jest też jeden intrygujący bonus – cover kompozycji Buddy Guya „Mary Had A Little Lamb”.

Stały skład grupy stanowią:
Marcin Iżela - gitara elektryczna i wokal
Sławek Mikluszka - perkusja
Andrzej Zając - harmonijki ustne
Michał Szmigielski - piano
Michalina Mielczarek - gitara akustyczna i wokal
Darek Pożarycki - gitara basowa

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 311 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj