Założycielką YUUKI jest Kasia Wypchło, która wychowała się w Bieszczadach. Jest kompozytorką, wokalistką i pianistką. W maju 2016 roku, tuż po przeprowadzce z Islandii gdzie mieszkała, inspirowała się i komponowała materiał na debiutancką płytę, na jej drodze pojawili się wspaniali muzycy – Krzysztof Siewruk, Michał Bocek i Filip Torres.

Muzyka YUUKI jest kompilacją elektroniki, popu ze sporą dawką gitarowych riffów, charakterystycznego wokalu, transowych basów, refrenów zapadających w pamięć, niosących lirykę w której każy może odnaleźć cząstkę siebie. To opowieści o tym, co widzimy, czego doświadczamy lub pragniemy.

Sama artystka o YUUKI:

"Wielkie otwarte przestrzenie, miejsca, w których spotkanie człowieka graniczy z cudem... Właśnie do takich miejsc biegną moje myśli, kiedy piszę piosenki. To tam, gdzieś w krainie będącej połączeniem moich rodzinnych Bieszczad i ukochanej Islandii powstała YUUKI. Wymyśliłam ją, a z czasem stałyśmy się jedną i tą samą osobą. Miałam szczęście spotkać po drodze wspaniałych muzyków, którzy zobaczyli we mnie przewodniczkę po pięknych niezamieszkałych krainach. Razem gramy dla Was muzykę, którą usłyszałam w sobie i która domagała się wyjścia na świat. Słuchając jej poznasz mnie bliżej. Przekonasz się, że drzemie we mnie wielka energia i nadzieja. Tym właśnie chcę się z Wami dzielić, a nie znam lepszego nośnika emocji niż muzyka".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 264 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj