29 czerwca ukazał się debiutancki album "Zawsze Pod Wiatr" znanego z m.in. "Bitwy na głosy" i "Szansy na sukces" Mariusza Wawrzyńczyka.

Przez dwa lata Mariusz był wokalistą rockowej formacji Jaad z Żor. Współpracował także z gubińskim zespołem Dobre Piwo, z którym nagrał płytę zatytułowaną "Chore zmysły" oraz z Krzysztofem "Jary" Jaryczewskim (znanym z Oddziału Zamkniętego) wspólnie z którym nagrał piosenkę "Ten wasz świat".

Od pewnego czasu próbuje swoich sił solo - szerszej publiczności pokazał się w telewizyjnych programach "Szansa na sukces" (piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Budki Suflera), "Bitwa na głosy" (drużyna Urszuli Dudziak) i "Must Be The Music". W 2015 r. w duecie z Justyną Panfilewicz wygrał w koncercie Super Debiuty ze Skaldami na Festiwalu w Opolu. Rok później ponownie wystąpił w Opolu.

Mariusz Wawrzyńczyk, absolwent – dodajmy - Policealnego Studium Czesława Niemena w Poznaniu na swój fonograficzny debiut przygotował 12 popowych piosenek, w tym remiks przeboju "Biała armia" grupy Bajm (jako bonus track).

Na płycie znalazły się utwory skomponowane przez m.in. Marka Kościkiewicza z De Mono ("Labirynt myśli"), Tomka Luberta z Virgin ("Miłość jest wśród nas"), pracującego z m.in. Marylą Rodowicz, Ireną Jarocką i Krzysztofem Krawczykiem Marcina Nierubca (zgłoszony do polskich preselekcji do Eurowizji 2017 "Zawsze pod wiatr", "To tylko chwila" i "Nie przestawaj marzyć") czy Przemka Puka ("Jeszcze wierzę")...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 312 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj