Cztery dziewczyny ze Szczecina: Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, której zespół zawdzięcza swoją nazwę. Mimo swojego młodego wieku, są bardzo doświadczonymi piosenkarkami, które swój talent szlifowały w szkołach muzycznych.

Wokalistki kultywują tradycję polskiej muzyki ludowej. Robią to jednak w niecodzienny sposób! Ich repertuar składa się bowiem w dużej mierze ze światowych hitów. Muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej. Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, Enjoy the Silence. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina.

Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce . I tak narodził się zespół Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej. Odpowiedzią na setki komentarzy i reakcji z całego świata oraz dziesiątki publikacji jest debiutancka płyta zespołu Tulia. Wypełnią ją głównie niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło.

Dziewczyny z Tulii nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru w związku z tym nie zabrakło też własnych kompozycji. Wersja DeLux, dostępna tylko w EMPIK’u, zawiera 4 dodatkowe utwory w tym znany już wszystkim fanom Tulii cover zespołu Depeche Mode „Enjoy The Silence”, czy też najczęściej wybierany w komentarzach na portalach społecznościowych przez słuchaczy „Nothing Else Matters” zespołu Metallica. Przejmująca interpretacja utworu 'Nieznajomy' Dawida Podsiadło oczarowała fanów muzyki do tego stopnia, że teledysk obejrzano już ponad 4 mln razy. Słuchacze z całego świata zachwycają się talentem wokalistek, magią atmosfery klipu i przede wszystkim polską kulturą.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 517 razy

1 komentarz

  • zielony61 19 Lip, 2018

    Ich wersja Depeche Mode „Enjoy The Silence” jakoś nie powaliła mnie na kolana, ale interpretacja utworu 'Nieznajomy' Dawida Podsiadło, której teledysk obejrzano już ponad 4 mln razy tak i to bardzo mocno. Z tych czterech baniek to setka od mnie pochodzi i to lekko.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj