Dobra wiadomość dla fanów zespołu BrainStorm! Czwórka sympatycznych Łotyszy powraca z nowym albumem, zatytułowanym “About the Boy Who Plays the Tin Drum” (“O Chłopcu, który gra na blaszanym bębenku”).

Na nowej płycie znalazło się 10 utworów, utrzymanych w klimacie pop-rocka, gdzie nastrojowe melodie mieszają się z pełnymi lekkości piosenkami o miłości w rockowych aranżacjach. Płyta jest świetną propozycją na lato i na pewno zadowoli każdego słuchacza, który marzy o chwili oddechu i wakacyjnego relaksu przy dobrej muzyce. Album “About the Boy Who Plays the Tin Drum” to idealne muzyczne tło dla letnich zachodów słońca nad wodą:).

BrainStorm, co stało się już ich znakiem firmowym, zabiorą Was w podróż po krainie bezpretensjonalnych, melodyjnych piosenek, przy których bardzo łatwo oderwać się od ziemi i dać ponieść wyobraźni.

“Wonderful Day”, pierwszy singiel promujący nowy album, zaprasza słuchacza do muzycznej wyprawy w międzygalaktyczną przestrzeń. Inspiracja do piosenki pochodzi, dosłownie, z kosmosu - zespół tym razem postanowił poszerzyć granice swojej kreatywności poza granice grawitacji! Teledysk do utworu w części został nakręcony w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kosmonauta Roskosmos, Sergey Ryazanskiy, który podczas zdjęć był na swojej drugiej ekspedycji kosmicznej, wcielił się niejako w rolę operatora, a także i głównego aktora. Wszystko zaczęło się od okazjonalnej korespondencji, podczas gdy Siergiej przebywał w orbicie, wymieniał listy i testował filmy wideo, a zakończyło na kręceniu klipu w Tallinie i Moskwie. Utwór powstał w kolaboracji z utalentowanymi szwedzkimi producentami Povel Olssonem i Davidem Larsonem, z którymi zespół współpracował przy najnowszym materiale.

Kolejnym singlem z albumu będzie “Nothing Lasts Forever”, którego premiera, wraz z towarzyszącym teledyskiem, jest planowana na czerwiec.

BrainStorm swoją popularność zawdzięczają piosenkom “Maybe” oraz “ My Star”, z którymi na początku lat 2000 wdarli się na szczyty list przebojów, zdobywając serca międzynarodowej publiczności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 200 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj