14 grudnia 2018 19:00
14 grudnia w Studiu Koncertowym im T.Nalepy wystąpił Piotr Wójcicki Ouintet   Piotr Wójcicki (gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach) tworzy muzykę instrumentalną przyjazną dla szerokiego grona odbiorców. Jego trzecia płyta…
DST
fot. Marek Kołodziej

Zespół DST powstał w 2015 r. w Rzeszowie. Założycielem, autorem tekstów i kompozytorem muzyki do wszystkich utworów wykonywanych przez zespół jest Roger Kuś - muzyk obecny na rzeszowskiej scenie muzycznej (z przerwami) od 1981 r. Oprócz swojego autorskiego projektu DST (brał udział) grał i śpiewał między innymi w zespołach Koalicja i Boczny Tor.

W obecny skład zespołu wchodzą: Rafał Kołodziej (gitara), Jacek Pacześniak (perkusja) - muzycy działającego na przełomie lat 80 zespołu Zły Pies. Jacek Pacześniak to perkusista biorący udział w wielu rzeszowskich projektach muzycznych. Od kilku miesięcy gitarzystą basowym jest Jacek Kulpiński, który zastąpił grającego wcześniej Witolda Solarskiego.

W 2016 r. DST wzięło udział w charytatywnym koncercie na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci w klubie Bohema. W maju 2017 r. można było ich usłyszeć podczas koncertu, który odbył się z okazji święta "Paniagi" przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie. Utwory zespołu DST można usłyszeć na liście przebojów Podkarpackiej Sceny Muzycznej.

Podczas koncertu w Radiu Rzeszów zespół zagra 12 autorskich utworów, a rozpocznie od kompozycji pt. "Czarno biały".

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 1075 razy

2 komentarzy

  • Hausen Hausen 19 Lis, 2017

    Czemu mój wpis został ocenzurowany? A jak napiszę tak, to przejdzie: Zespół DST powstał w 2015, a Roger jest obecny na rzeszowskiej scenie od 1989r? A to ciekawe - bo na początku lat osiemdziesiątych wielokrotnie graliśmy razem nie tylko na lokalnych scenach! ;)

  • Hausen Hausen 18 Lis, 2017

    Zespół DST powstał w 2015, a Roger jest obecny na rzeszowskiej scenie od 1989r? A to ciekawe - bo w latach wielokrotnie graliśmy razem nie tylko na lokalnych scenach! ;)
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj