05 lipca 2019 19:00
Simple Music Team to zespół złożony z przemyskich muzyków od wielu lat działających na lokalnej scenie muzycznej. Grupa powstała w 2015 roku i od tamtej pory jej występy cieszą się…
Makar & Children of the Corn
Fot. Marek Kołodziej

Makar & Children of the Corn to Power Trio, którego liderem jest Andrzej Makarewicz, doświadczony muzyk, gitarzysta i wokalista, znany z takich zespołów jak: Seven B., Bum Bum Bros, Gienek Loska Band, Heavy Heros (Scotland).

Genezę powstania zespołu jest krótka i najlepiej opisuje ją protokół z przesłuchania w którym miejscowy szeryf wydusił z nich takie oto zeznania: ...ta noc była inna od wszystkich... Pogrążony w rozmyślaniach skąd wytrzasnąć nowych wspólników po tym jak poprzedni zostali poszatkowani przez kule podczas ucieczki cisnął za siebie niedopalone cygaro i nagle kątem oka dostrzegł blask. Gdy się energicznie obrócił zamarł w bezruchu, bo oto z płonącego pola kukurydzy wyłoniły się sylwetki trzech (jak wtedy mu się wydawało) piekielnych pomiotów. Jak się potem okazało dostał w knajpie lewego drinka, więc wydarzenia wyglądały zgoła nieco inaczej, niemniej owe pomioty to byli całkiem łebscy goście, którzy szybko przystali do bandy, przywdziewając na chwałę owej upiornej nocy przydomek "Makar and Children of the Corn"...

Ot i cała prawda w temacie genezy zespołu, który konsekwentnie podąża ścieżką wytyczoną przez filmy Quentina Tarantino, celebrując solidne rzemiosło bez kompleksów wobec zmienności świata. Są świadomi swojej misji, dlatego wiodą życie w umiarkowanym dobrobycie, bo ich dietę stanowi wyłącznie muzyka. Nigdy nie oszczędzają się na scenie co sprawia, że są zespołem lubianym i chętnie zapraszanym na różne festiwale, a także do klubów, które od zawsze są ich naturalnym żywiłem. Podobno lubi ich i ceni Salma Hayek, Tito Larriva, Robert Rodriquez, Steve Buscemi, Danny Trejo, Clint Eastwood, oraz Marcellus Wallace. Aktualnie Trio intensywnie koncertuje na różnych subkontynentach i promuje swój debiutancki album pt. "Makar & Children of the Corn". Wydaje się, że ich sztuka jest skazana na sukces, bo powstała z miłości do Bluesa, oraz jego Rock 'N' Rollowego potomstwa. W ostatnich 2 latach widziałem kilka koncertów Tria zagranych od zmierzchu do świtu i z czystym sumieniem mogę polecić Państwu tych gentlemanów, bo gwarantują solidną strzelaninę na scenie. Jak ten syndykat brzmi na żywo będziemy mogli przekonać się 2 czerwca 2017 r. w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, gdzie zagrają swoje największe hity z nowej płyty. Zapraszam, naprawdę warto zagrać tą nieznaczoną kartą! Victor Czura - Blues Attack.

skład zespołu:

 • Andrzej "Makar" Makarewicz - gitary, śpiew,
 • Grzegorz Świerk - gitara basowa,
 • Kamil Olesiński - perkusja
Oceń ten artykuł
(29 głosów)
Czytany 2554 razy
Więcej w tej kategorii: Agata Kusek »

Artykuły powiązane

3 komentarzy

 • Marek 04 Cze, 2017

  jak zagrali Voodoo Hendrixa na koniec to myślałem, że scena spłonie, taka była jazda.

 • Wiktoria 04 Cze, 2017

  Fajnie, że takie zespoły jak Makar & Children of the Corn też pojawiają się w Polskim Radiu Rzeszów, bo dobrze się w ich towarzystwie człowiek czuje nabierając nowej ochoty do życia. Może nie jest to zbyt wyrafinowane granie, ale pal licho poprawność i dokładność skoro dostarczają tylu pozytywnych emocji. Widać że chłopaki nie oszczędzają się na scenie ani też nie udają gwiazdorów tylko graja na 100% bawiąc się tym co robią. Niech im się wiedzie jak najdłużej, bo zasługują na wszystko co najlepsze.

 • MW 04 Cze, 2017

  było jak być powinno czyli żywioł na maxa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj