05 lipca 2019 19:00
Simple Music Team to zespół złożony z przemyskich muzyków od wielu lat działających na lokalnej scenie muzycznej. Grupa powstała w 2015 roku i od tamtej pory jej występy cieszą się…
Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł
fot. Marek Kołoodziej

Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł to formacja pięcioosobowa wykonująca piosenkę autorską. Twórcą tekstów, muzyki oraz wokalistą jest Michał Pastuszak. Zespół w niezmienionym składzie gra od ośmiu lat. W listopadzie 2014 roku Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł wydali (własnymi siłami) płytę pt.: "Inwentaryzacja". W roku 2015 na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj Zabrzmi Bukowina" zespół otrzymał Grand Prix - statuetkę Wiecznego Wędrowca oraz Nagrodę Internautów, a także II Nagrodę w XXIX Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA. Na X Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Danielka 2016 zespół otrzymał Pierwszą Nagrodę za najlepszą piosenkę Przeglądu. W V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "PRZY KOMINKU" w Kielcach otrzymali II Nagrodę. Podczas XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 2016 zdobyli I Nagrodę i nominację do półfinału OPPA 2017 - 35. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

Piosenki zespołu można usłyszeć (dzięki uprzejmości Prowadzących) m.in. w Polskim Radiu Rzeszów w audycji "Mikroklimat" prowadzonej przez Jerzego Krużla oraz w Polskim Radiu Lublin w audycji "Taka piosenka, taka ballada" prowadzonej przez Jarosława Zonia. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą.

"Gramy, bo sprawia nam to wielką frajdę. W szczególności cenimy sobie obcowanie z ludźmi z "naszego świata", z którymi mamy przyjemność spotykać się na festiwalach i konkursach. Mamy na myśli tych ze sceny, ale także tych z widowni. Świadomy odbiorca w tego rodzaju muzyki to podstawa." - mówi Michał.

Skład zespołu:

  • Michał Pastuszak - wokal, gitara elektro-klasyczna, teksty, muzyka
  • Marek Kozak - perkusja
  • Sławek Frydecki - bas
  • Piotr Mazurek - gitara
  • Rafał Ringwelski - trąbka, flugelhorn
Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Czytany 1550 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj