18 września 2020 19:00
W ramach "Muzycznych wieczorów" w piątek 18 września o godzinie 19:00 zagrał zespół Vataha.  Vataha to grupa przyjaciół grających melodyjnego rocka z domieszką pop-rocka. Zespół powstał w listopadzie 2014 roku w…

3 marca w naszym Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy wystąpiła grupa GOLDEN LIFE

 

Zespół porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy: "Wszystko to co mam" i "24.11.94" (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej) dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

Kilka piosenek z wydanej w 1990 r. płyty "Midnight Flowers", wykorzystano na ścieżce dźwiękowej filmu "Szczęśliwego Nowego Jorku" (reż. Janusz Zaorski). Piosenka "Niebo" z płyty Natura znalazła się w filmie "Młode wilki" (reż. Jarosław Żamojda, Marcin Łomnicki i Anna Komornicka-Zamachowska). W filmie "Segment" 76 (reż. Oskar Kaszyński) znalazł się utwór "Do zakochania jeden krok" wykonany przez Golden Life.

Zespół otrzymał nagrody Emki 91 - I miejsca (nagrody przyznawane przez pismo Magazyn Muzyczny w oparciu o ankiety wypełnione przez dziennikarzy i krytyków muzycznych) w następujących działach: najlepszy zespół 91 - Golden Life i najlepsza okładka - płyty "Midnight Flowers".

Muzycy zespołu zagrali na organizowanym przez MTV - Pop Song Festival w austriackim Bregenz (uzyskują główną nagrodę za utwór "Baby, baby"). MTV parokrotnie wyemitowało teledyski Golden Life na antenie.

Golden Life wystąpił na największych festiwalach w Polsce m.in. Rock Festiwal w Jarocinie,Festiwal w Sopocie, i in. Na swoim koncie zespół ma 11 płyt. 25 stycznia br. ukazała się kolejna płyta "SIEDEM".

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1548 razy
Więcej w tej kategorii: « Kamila Malik RAGE »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj