23 października 2020 19:00
W ramach "Muzycznych wieczorów", w piątek 23 października o godzinie 19.00, w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów zagrał Jan Serce. Poniżej kilka informacji na temat zespołu oraz fotorelacja z tego…
Tadek Firma Solo
fot. Marek Kołodziej

Tadek Firma Solo - patriotyczny rap na żywo w Polskim Radiu Rzeszów.

15 września w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy wystąpił Tadek, polski raper poruszający w swoich tekstach tematykę patriotyczną.

Tadek (Tadeusz Polkowski), to krakowski weteran polskiej sceny hip hopowej, aktywny od końcówki XX w, znany z działalności w zespole Firma oraz współpracy z takimi wykonawcami jak: WWO, Pih, DJ 600V czy Hemp Gru.

Jego solowa działalnośc obejmuje trzy albumy o tematyce patriotycznej: "Niewygodna Prawda", "Niewygodna Prawda II. Burza 2014" i "Ostatni Rozkaz". Raper porusza tematy Żołnierzy Wykętych, czy Kresów Wschodnich. Ma na koncie utwory upamiętniające m.in. Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość”, Powstanie Styczniowe, Jana Łożańskiego, ps. „Orzeł”, Zygmunta Szendzielarza, ps. „Łupaszka”, służbę kobiet w Armii Krajowej, a także te odnoszące się do zbrodni stalinowskich i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Tadek angażuje się również w szereg akcji propagujących historię i pamięć o bohaterach.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1189 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj