29 maja 2020 19:00
29 maja o godz. 19:00 transmitowaliśmy koncert zespołu Polish Floyd. Zespół Polish Floyd został założony przez czterech muzyków, którzy grają utwory swoich idoli, kultowej formacji PINK FLOYD. Wspólna przygoda gitarzystów:…
Slovian'sky
fot. Marek Kołodziej

Slovian'sky został powołany do życia dzięki Mirosławowi Nalepie (autorski projekt) w 2006 roku, skupił wielu muzyków z regionu pilskiego dla których otwartość jest cechą naturalną. Dzięki temu zespół od początku zyskał grono wielbicielek i wielbicieli. Koncertując w całej Rzeczypospolitej, Slovian'sky sławi rodzimą kulturę poprzez proste, niczym nie skrępowane, szczere dźwięki i słowa pieśni. Zespół składa się z siedmiu dojrzałych facetów, których prócz pasji do muzyki złączyła przyjaźń i koleżeństwo.

Slovian'sky to połączenie satysfakcji płynącej z muzykowania i zabawy z nieskończonym optymizmem acz i refleksją również.

"Opowieść o Kaziku Jurnym" to jedna z wielu piosenek grupy uznawana za bardzo przebojową. "Opowieść" zagościła na antenie po raz pierwszy w 2008 roku, biorąc udział w konkursie Polskiego Radia "Przebojem na antenę" i wygrywając jego edycję wielkopolską, słuchacze w głosowaniu esemesowym wybrali ją spośród 30 innych. Wówczas piosenka rozsławiła zespół w całym kraju. Teledysk z roku 2014 to kontynuacja Kazikowych przeżyć i chęć ich pokazania publiczności. Zyskał on fenomenalną popularność na serwisach muzycznych INTERIA TOP 10 gdzie przez 3 tygodnie plasował się na 1 miejscu. "Opowieść o Kaziku Jurnym" została również wydana na składankach (Polskie Radio "Przebojem na antenę". MyMusic "DemoNstarcja") i singlu (MyMusic) w roku 2011 roku.

Zespół wydał w roku 2013 płytę zawierającą 11 kompozycji pt. "Pieśni na wczoraj", która brała udział w plebiscycie Polskiego Radia "Folkowy fonogram roku 2013". Spod znaku Slovian'sky wyszły również 2 single okazjonalne - "Pamięci kaprala Piotra Konieczki" oraz "Wolna Ukraina". Zespół zagrał wiele koncertów a kilka spośród nich zasługują na szczególną uwagę, dwa z nich wykonano na antenie radiowej. Pierwszy miał miejsce w Radio Merkury w Poznaniu w Studio koncertowym im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego a drugi w Radiu Koszalin w Studio Koncertowym im. Czesława Niemena. Kolejne radiowe koncerty czekają na zespół już w tym roku.

Slovian'sky był również gościem Marka Sierockiego i Teleexpressu. W tym samym roku otrzymuje najbardziej prestiżową w Pile i regionie nagrodę przyznawaną przez Prezydenta Miasta Piły "SYRIUSZE 2015" "Per aspera ad astra" w dziedzinie kultury. W maju 2015 Slovian'sky wystąpił w popularnym programie Must Be The Music 9 edycji jako półfinalista zyskując pochlebne opinie jurorów (4 x TAK) wygrywając 6 odcinek w głosowaniu internautów.

W lutym tego roku ujrzała światło dzienne druga płyta zespołu pt. "Bramy". Jest ona próbą wniknięcia w świat brudnych bram, ludzkich historii, namiętności oraz spraw zwykłych ludzi i rzadko trzeźwej bohemy. Płyta Slovian'sky "Bramy" ze względu na śmierć dwóch osób związanych ze Slovian'skym - członka zespołu, akordeonisty Ryszarda Sójki oraz zespołowej fotografki Anny Fons zmieniła swój charakter z komercyjnego na charytatywne wydawnictwo, które w całości zostało już przekazane na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile. Płyta jest chętnie grana w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia w Rzeszowie, Koszalinie oraz Poznaniu. Zespół koncertuje w całej Polsce przez cały rok. Obecnie zespół nawiązał współpracę z popularnym magazynem motoryzacyjnym MOTOWIZJA z którym realizuje projekt muzyczny o legendach polskiej motoryzacji.

W dniu 22 września zespół zagości w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 1161 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj