29 czerwca 2018 19:00
29 czerwca o godz. 19:00 w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów wystąpił Arek Zawiliński. Arek Zawiliński - bluesmen, kowboj, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami…
Amarok
fot. Marek Kołodziej

Amarok – jasna strona progresu

Amarok to artrockowy projekt muzyczny gitarzysty, multiinstrumentalisty i wokalisty - Michała Wojtasa, założony w 1999 roku. W latach 2001-2004 ukazały się trzy wydawnictwa płytowe o zasięgu międzynarodowym. Repertuar Amarok stanowi autorską muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną. Jest to mieszanka takich gatunków jak rock progresywnym ambient i folk. W wydawnictwach Amarok udział wzięli także tacy artysci jak m.in. Colin Bass (Camel), Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) i inni.
23 czerwca 2017, po 12 latach przerwy ukazała się najnowsza, czwarta płyta Amarok – Hunt. Gośćmi specjalnymi ponownie zostali Colin Bass i Mariusz Duda. Tego dnia w sklepach ukazały się także reedycje wszystkich trzech poprzednich płyt. (Amarok, Neo Way, Metanoia).
Muzyka nowego Amarok to przede wszystkim przestrzeń, nie brakuje w niej też głębi i tajemniczości. Swoim nastrojem oddala się od mrocznych brzmień. Jest jak jasna strona progresu. Teksty na płycie Hunt, napisane głównie przez Martę Wojtas stanowią koncept związany z zagrożeniami płynącymi z postępu technologii czy iluzji bliskości w mediach społecznościowych kontra prawdziwe, niewirtualne relacje.
Amarok Hunt to płyta, której dzwięki mogą spodobać się fanom rocka progresywnego, szczególnie spod znaku muzyki Pink Floyd, Mike’a Oldfield’a, Lunatic Soul, Talk Talk, ale także Bjork czy Massive Attack itp.
Jesienią 2017r. rozpocznie się trasa koncertowa promująca czwarty album Amarok. Podczas, której prezentowane będą takže wybrane utwory z poprzednich płyt.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Czytany 627 razy
Więcej w tej kategorii: « DOC. FARBEN LEHRE »

1 komentarz

  • Radek Sikor Radek Sikor 15 Paź, 2017

    smędzili nieludzko

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj