ORNETTE
fot. Marek Kołodziej

"ORNETTE" to nowa droga basisty, który od lat jest muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY".

Pod pseudonimem ORNETTE Grzegorz Stępień nagrał album Twarzą w Twarz. Album ukazał się w listopadzie 2015 r. i stanowi zwieńczenie jego 20-letniej pracy artystycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów, jak i mediów. Utwory "Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" grane są na antenie popularnych rozgłośni radiowych, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Polskiego Radia. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź". Trasa promująca płytę - od Gdańska aż po Wiedeń - obejmowała ponad 60 koncertów. Ornette przez 20 lat na scenie zdobył niebywałą umiejętność kontaktu z publicznością. Koncert zespołu "ORNETTE i Przyjaciele", podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim, był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE.

Obecnie ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą, której zapowiedzią jest utwór "TAJEMNICA". Ballada utrzymana w akustycznym klimacie - premiera odbyła się programie TVP "Halo Polonia". W planach zespołu znajduje się wydanie koncertu "ORNETTE & Przyjaciele" Akustycznie w wersji DVD. Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017r. w "Centrum Dźwięku i Słowa" w Niepołomicach i jest już dostępny na kanale Youtube Artysty.

Rok 2019 przynosi Zespołowi Ornette Trase koncertowa  po wielkiej Brytanii. Ornette wygrywa eliminacje do Pol’andRock Festiwal i gra dwa koncert Scena Lecha i Duża Scena na tym jubileuszowym 25’th Woodstokowo Pol’and’rockowym  koncercie wpisując się w karty “Największego rockowego wydarzenia w tej części Europy”

Dostaje również statuetkę Scyzoryki 2019 w kategorii Rock. 

Skład zespołu tworzą znani i cenieni muzycy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Zespół doskonale prezentuje się zarówno w wersji elektrycznej, jak i akustycznej - często sięga po utwory polskich klasyków rocka.

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Czytany 1426 razy

1 komentarz

  • Kamil 25 Lut, 2020

    ORNETTE to super kapela

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj