14 lutego 2020 19:00
14 lutego 2020 roku  w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbył się koncert „A JEŻELI MNIE POKOCHASZ” w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem…

3 stycznia w Studio im T.Nalepy odbył się koncert Vox Angeli & Przyjaciele

Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie - Edycja 2020 "U Kotuli na zapiecku", czyli kolędujemy po rzeszowsku.

Tak zapowiadał go zespół:

"Zagramy i zaśpiewamy wraz z publicznością regionalne perełki muzyczne odnalezione przez Franciszka Kotulę na Rzeszowszczyźnie. Zabrzmią m.in. kolędy na Boże Narodzenie, życzące, szczodracze, winszujące, gospodarskie, pasterskie oraz śpiewy kolędnicze. Z radością, z humorem i z przytupem do tańca. Przybliżymy słuchaczom sylwetkę tego wspaniałego etnografa, opowiemy o jego wędrówkach w poszukiwaniu pieśni. Dziękujemy Muzeum Etnograficznemu w Rzeszowie za udostępnienie cudownego repertuaru. Wszyscy chętni, którzy dołączą do nas kolędników - rozbójników 3 stycznia w Studio otrzymają nowy, premierowy, dwunasty już "Niezbędnik Kolędnika", dzięki czemu będą mogli czerpać radość ze wspólnego śpiewania. Wieczór będzie pełen kolędowania, będzie również obfitował w mnóstwo niespodzianek.

Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie jest wprowadzeniem do nowego projektu zespołu Vox Angeli pt. "K jak Kolberg. K jak Kotula", który jest związany z obchodami 120. rocznicy urodzin Franciszka Kotuli.

Na kolędowanie na zapiecku zapraszają: Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli & Przyjaciele."

Kolęda szczodracza: "Szczodroki, chodoki"
https://www.facebook.com/PodkarpackieKoledowanie/videos/739736369880919/

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 1152 razy

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Zenek 03 Sty, 2020

    dziadostwo to najlżejsze okreslenie jakie mi przychodzi do głowy by ocenić to coś

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj